Er det her du skal bo?Rummelig 2’er i Øgaden
Læsøgade 11, st. tv.
9000 Aalborg
Pris4.300 kr./md.
Værelser2
Størrelse60 m²
Er du vild med boligprogrammer og drømmer du om selv at få lov at sætte eget præg på din bolig? Så skal du gribe denne unikke mulighed! Lejlighedens køkken har en del år på bagen, og kan godt bruge lidt kærlighed – og det er der din kreativitet kommer ind i billedet. Køkkenet er funktionelt, men kunne blive smukkere, så her må du helt selv lave køkkenet som du gerne vil det. Vil du gerne male det, sætte andre greb på, sætte nye klinker på væggene? Det er kun fantasien og dine skills, der sætter grænserne.
Lejligheden ligger attraktivt i det populære boligområde tæt ved centrum.
Lejligheden er indrettet med en fin fordelingsentré, en rummelig og lys stue, et stort soveværelse med fransk altan mod gården, ældre køkken og badeværelse med brus.
Her bliver man beboer i en pæn ejendom med en hyggelig gårdhave, flot fælles vaskeri, tørrerum, cykelparkering inde og ude og med mulighed for leje af garage.
Leder du efter en billig og god 2 værelses lejlighed i Øgadekvarteret, så har du fundet det rette her.
Lejemålet er fra lejers side uopsigelig de første 12 måneder. Husdyrhold tillades ikke. Bofællesskab tillades ikke.
Lejemålet
Overtagelse
1. oktober 2025
Værelser
2
Størrelse
60 m²
Type
Lejlighed
Energimærke
C
Sagsnummer
10-1316-33
Økonomi
Husleje excl. forbrug
4.300 kr./md.
Forbrug
900 kr./md.
Depositum
12.900 kr.
Forudbetalt leje
4.300 kr.
Indflytningspris
22.400 kr.
Faciliteter
- Kælderrum
- Køle-/fryseskab
- Cykelkælder/skur
- Fælles gårdanlæg
Jeg vil gerne høre mere om denne bolig
Vi sidder klar til at svare på dine spørgsmål ang. denne flotte bolig og andre spørgsmål du måtte have til at være lejer hos Wagner Ejendomme.
Udfyld dine kontaktinformationer her, og så hører du fra os.
Du må også gerne kontakte os direkte – du finder vores telefon og e-mails her.
Om Wagner Ejendomme
Kontakt os
Bispensgade 9, 1. sal
DK-9000 Aalborg
Mandag-torsdag 08.00-16.00
Fredag 08.00-15.30